Στο πλαίσιο της ημέρας εορτασμού των Τριών Ιεραρχών και σύμφωνα με τη σχετική εγκύκλιο του Υπουργείου Παιδείας (Φ1/6883/ΓΔ4/21-01-2021) το 1ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ θα παρακολουθήσει τη διαδικτυακή εκδήλωση, που διοργανώνει η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Βοιωτίας σε συνεργασία με την Ιερά Μητρόπολη Θηβών και Λεβαδείας, την Παρασκευή 29 Ιανουαρίου 2021 στις 11.00 – 12.00.

Η εκδήλωση θα λάβει χώρα στο κανάλι της ΔΔΕ στο Youtube μέσω live streaming στο σύνδεσμο: https://youtu.be/AqhljJ-UuRk

Τα πρόγραμμα εορτασμού περιλαμβάνει :

Χαιρετισμό από το Σεβασμιότατο Μητροπολίτη κο Γεώργιο
Απολυτίκιο Τριών Ιεραρχών
Ομιλία του αιδεσιμότατου π. Σπυρίδωνος Βασιλάκου με θέμα: «Οι διδαχές των Τριών Ιεραρχών στην πράξη τότε και σήμερα».
Οι μαθητές και οι μαθήτριες θα παρακολουθήσουν την εκδήλωση κατά την 4η και 5η ώρα (10.30-12.00)

ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ: 1) Κατά τις προηγούμενες και επόμενες ώρες (1η, 2η, 3η, 6η, 7η ) τα μαθήματα θα διεξαχθούν σύμφωνα με το ωρολόγιο πρόγραμμα.

Χρήστος Δαμιανίδης